My jsme doubleshot

Pražírna kávy, tři kavárny, tréninkové centrum, cukrárna, ale především tým lidí, kteří milují výběrovou kávu. Od roku 2009 žijeme kávou. Vybíráme ji osobně u farmářů po celém světě, pražíme nedaleko Prahy a nabízíme všem, kdo ve svém šálku rádi cítí čerstvost, pestrost a barevnost chutí.

2009

V době, kdy chuť výběrové kávy kavárníci považovali spíše za exotický úkaz, se polovina našeho týmu odjela učit pražit kávu do jedné z nejlepších kanadských pražíren 49th Parallel Coffee Roasters. Druhá polovina se rozhodla sbírat cenné zkušenosti prací na kávových farmách Střední Ameriky.

2010

Po více než roce plánování, sbírání informací, kontaktů a zkušeností od nejlepších pěstitelů a pražičů, vznikl v létě 2010 cestou domů nad Atlantikem doubleshot.

Naše káva

Logo doubleshotu najdete na kávách, které nám samotným chutnají. Na kávových farmách v Latinské Americe a Africe si vybíráme takové kávy, které mají zajímavý chuťový profil, nezaměnitelně v sobě odráží terroir, odrůdu, zpracování a filosofii farmáře. A nás je hlavně baví pít.

„Káva má především chutnat a až když chutná, přijde na řadu její příběh.“

Ricardo Calderon - Kostarika Los Angeles
Graciano Cruz - Panama
Ben Carlson - Long Miles Coffee
Farmáři a kalendář sklizní

Skrze naši kávu vyprávíme příběh o farmářích, kteří kávu pěstují s ohledem na životní prostředí, o farmářích, kteří za svou práci dostávají zaplaceno výrazně víc, než kdyby prodávali komoditní kávu. Vyprávíme také o půdě a počasí, které chuť každé sklizně ovlivňují.

Den v pražírně

Pražení

Na naší více jak 60 let staré pražičce Probat UG 22 pražíme kávu tak, aby co nejlépe vynikly její přirozené chutě. Můžete tak cítit třeba zralé ovoce, cukrovinky nebo jasmín, neucítíte tu naopak svíravou hořkost, spáleninu nebo zemitost.

„Pražení je kombinace citu, zkušeností a moderních technologií s cílem vytvořit ideální profil pro danou kávu a ten následně konzistentně opakovat.“

Naším cílem je z kávy dostat její maximum. Chceme, aby se všechny látky, které nesou aroma a chuť, dokonale rozpustily do vody a vytvořily sladký, ovocný, voňavý a delikátní nápoj, který budete chtít pít každý den.

Ať vám chutná!