Vybrali jsme pro vás naše každoroční vánoční bestsellery. Chci je vidět

Kávové předplatné - říjen 2022
5. 10. 2022

Kávové předplatné - říjen 2022

Vaše káva pochází od mladého sympaťáka Urisara Ferneldy z regionu Huehuetenango. Jedná se o odrůdy bourbon a caturra zpracované promytou metodou. V šálku můžete očekávat velmi komplexní kávu s delikátní aciditou černého rybízu a sladkostí mléčné čokolády.

Sdílejte

Chcete se dozvědět více?

Podívejte se na video a pokračujte ve čtení níže.

Guatemala

Letos byl výrazně slabší rok a sklizně producentů, se kterými každoročně pracujeme klesly až o polovinu. Za malou úrodu může kombinace vyšších teplot a nízkých srážek. Hledali jsme proto během naší březnové návštěvy nové kávy. Oslovili jsme Adriana Cabreru, kterého jsme potkali před lety na stáži v Kostarice. Při návštěvě jejich zpracovatelského závodu San Miguel Coffees jsme vybrali 3 loty od 3 nových producentů.

Farma El Paraiso

Farmu založil Urisarův dědeček v roce 1965. Ze začátku se zde kromě kávy pěstoval tabák a kukuřice a choval dobytek. Káva se však stala postupně tou hlavní plodinou. Urisar je vystudovaný agronom a od roku 2010 postupně převzal péči o farmu. Z jednoduchého zemědělství přešli na systematičtější péči o farmu. Urisar neopomněl ani marketing a věnuje se i propagaci svých káv. Jeho zápal můžete sledovat i na instagramovém profilu Paraiso Coffees.

Promytá metoda

Kávové třešně jsou po sběru protříděny ve vodní nádrži, kde se zbaví nečistot a málo zralých třešní. Následně jsou vyloupány a fermentovány 36 - 48 hodin. Tím se uvolní zbytek dužiny ze zrna, která je promyta ve vodním kanálu. Odtud už očištěná zrna putují na africké postele. Zde se suší po do dobu 10 dní.

Region Huehuetenango

Huehuetenango byl donedávna poměrně těžce dostupný region na hranicích s mexickým Chiapasem. Z Antiguy trvala cesta autem do hlavního města regionu i 10 hodin. Následně pak na farmy kolem La Libertad další 3 hodiny. Naštěstí začal opět létat pravidelný spoj, kterému se v kávové komunitě neřekne jinak než "Coffee Buyers Express".

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Kávové předplatné - prosinec 2022

Kávové předplatné - prosinec 2022

Pro předplatné jsme vybrali promytou keňskou kávu ze zpracovatelského závodu Kagaa. Sladká a šťavnatá káva s květinovou aromatikou, rybízovými a bezovými tóny. Druhý balíček je vánoční dárek od nás. Jedná se o panamskou geishu od rodiny Hartmann.

Přečtěte si více
Vítězné recepty z Czech AeroPress Championship 2022

Vítězné recepty z Czech AeroPress Championship 2022

Tento víkend probíhá v kanadském Vancouveru světové finále soutěže v přípravě kávy pomocí AeroPressu. Česko reprezentuje Mário Adamčík z Roast Different magazínu. Mário vyhrál český šampionát, který měl doubleshot, jako oficiální distributor AeroPressu, tu čest pořádat. Přejeme mnoho štěstí! Vyzpovídali jsme první trojici a přinášíme vám jejich recepty na přípravu Aeropressu.

Přečtěte si více