Kávové předplatné - červen 2023
7. 6. 2023

Kávové předplatné - červen 2023

Červnové předplatné pochází od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha. Tento lot pochází z vysoko položené farmy Trapiche. Jedná se o odrůdu catuaí zpracovanou yellow honey metodou. V chuti se vyšší hustota zrn a způsob zpracování projevuje sladkými tóny žlutého ovoce, rozinek a kakaa.

Sdílejte

Tradice a revoluce

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 15 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svými syny Gelberthem a Kevinem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés, který díky své nadmořské výšce nazvali Santa Rosa 1900.

Neustále něco zlepšují

S Efraínem a Kevinem spolupracujeme již devátým rokem. Během každoročních březnových návštěv vybíráme kávy většinou z farem Macho nebo Trapiche. Efraín a Kevin patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Naposledy se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Extrémní nadmořská výška přináší aciditu a sladkost

Káva nás nadchla svou sladkostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny žlutého ovoce, rozinek a kakaa.

Zkuste kávu z jejich druhé farmy

Kostarika Macho

Kostarika Macho

Aktuálně nedostupné
Vaše cena (vč. DPH)
365 Kč
Není skladem

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Měníme se a s tím i naše obaly

Měníme se a s tím i naše obaly

Přišli jste na náš e-shop a museli zkontrolovat, že jste na správné adrese? Viděli jste neznámé sáčky kávy, a přitom na nich bylo naše logo? Změnili jsme totiž způsob, jakým prezentujeme naše kávy, aby byl pro zákazníky jednoduchý, přehledný a univerzální. Tak si ho pojďme představit.

Přečtěte si více
Ohlédnutí za rokem 2023

Ohlédnutí za rokem 2023

Během ledna jsme se ohlédli za rokem 2023. Nejdříve nám to nepřišlo, ale v uplynulém roce se toho stalo opravdu hodně. A rádi bychom se o to s vámi podělili a trochu i pochlubili.

Přečtěte si více