Kávové předplatné - červen 2023
7. 6. 2023

Kávové předplatné - červen 2023

Červnové předplatné pochází od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha. Tento lot pochází z vysoko položené farmy Trapiche. Jedná se o odrůdu catuaí zpracovanou yellow honey metodou. V chuti se vyšší hustota zrn a způsob zpracování projevuje sladkými tóny žlutého ovoce, rozinek a kakaa.

Sdílejte

Tradice a revoluce

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 15 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svými syny Gelberthem a Kevinem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés, který díky své nadmořské výšce nazvali Santa Rosa 1900.

Neustále něco zlepšují

S Efraínem a Kevinem spolupracujeme již devátým rokem. Během každoročních březnových návštěv vybíráme kávy většinou z farem Macho nebo Trapiche. Efraín a Kevin patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Naposledy se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Extrémní nadmořská výška přináší aciditu a sladkost

Káva nás nadchla svou sladkostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny žlutého ovoce, rozinek a kakaa.

Zkuste kávu z jejich druhé farmy

Kostarika Macho

Kostarika Macho

Aktuálně nedostupné
Vaše cena (vč. DPH)
365 Kč
Není skladem

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Ohlédnutí za MS v brewers cupu s Kamilou Chobotovou

Ohlédnutí za MS v brewers cupu s Kamilou Chobotovou

Ondřej si povídal s Kamčou o její cestě z první soutěže rovnou mezi světovou elitu v přípravě filtrované kávy. Co stojí za jejím úspěchem? Jak se připravit na compulsory a open service? Jaké má další tipy a proč jsou trendy no-bypass metody? Vše se dozvíte v naše podcastu.

Přečtěte si více
Kávové předplatné - srpen 2023

Kávové předplatné - srpen 2023

Vaše srpnové předplatné vybrala Kateřina během jarní návštevy Panamy. Tato káva pochází z farmy Momoto. Jedná se o suchou metodou zpracované odrůdy caturra a catuaí s tóny mandlí, kakaa a šťavnatostí zralých jahod.

Přečtěte si více