Při koupi 2 a více balíčků kávy máte vždy DOPRAVU ZDARMA na výdejní místa v ČR

Kávové předplatné: červenec 2022
1. 7. 2022

Kávové předplatné: červenec 2022

Kávu Vám představí Kateřina přímo z farmy Alasitas v Bolívii, kde strávila měsíc s rodinou Rodriguez.

Sdílejte

Bolívie Alasitas

Region: Caranavi, Bolívie
Producent: Rodina Rodriguez
Zpracování: Promyté
Odrůda: Arabica caturra

Podívejte se na představení této kávy.

Farma Las Alasitas, která se nachází v nadmořské výšce 1.500 m n.m. O farmu se stará rodina Rodriguez, jejíž společnost Agricafe se v Bolívii zasazuje o návrat k pěstování výběrové kávy. Svým přístupem podporuje desítky farem a snaží se pěstitelům nabídnout alternativu k pěstování koky. Farma Alasitas je velmi mladá. Rodina Rodriguez koupila v roce 2014 cca 20 ha půdy v regionu Caranavi, aby zde vytvořila modelovou farmu a zpracovatelský závod. Na farmě se pěstují odrůdy caturra, java a geisha.

Vy máte možnost ochutnat kávu odrůdy caturra, která byla zpracována promytou metodou. To se ve Vašem šálku projeví tóny zeleného jablka, mléčné čokolády a pomerančů.

Farmy

V současné době mají 12 vlastních farem, které spadají pod jejich 2 zpracovatelské závody Buena Vista a El Fuerte. Mezi nejznámější farmy patří Alasitas, Trapiche, La Linda nebo Takesi. Velký důraz kladou na organický způsob pěstování kávy.

Sol De La Mañana

Sociální program, který je koncipován jako sedmiletá škola pro kávové farmáře. V tomto programu trénují a učí se kompletním dovednostem v pěstování kávy: sázení, sklízení, boj se škůdci, péče o kávovníky nebo třeba finanční management. Aktuálně je v tomto programu 100 farmářů.

Preciznost

Co nám vyrazilo dech, je preciznost a organizovanost na farmě i v celém procesu zpracování. Příjezd kontejneru kávy z Agricafe k nám do pražírny je radost. Každý jednotlivý lot má jinou barvu pytlů nebo krabic, visačku s veškerými údaji a ještě dopředu dostane tabulku s přesnou polohou pytlů v kontejneru.

Staňte se členy našeho klubu předplatitelů
Staňte se členy našeho klubu předplatitelů
Každý měsíc čerstvá káva až k Vám domů.

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Kávové předplatné - březen 2023

Kávové předplatné - březen 2023

Coko je drobný zpracovatelský závod ukrytý hluboko v horách regionu Gakenke. Vysoká nadmořská výška (2300 m n.m.), tradiční odrůda bourbon a honey metoda zpracování se v chuti promítají do tónů mléčné čokolády, pomeranče, vanilky a hřebíčku. Univerzální a velmi pitelná káva.

Přečtěte si více
Kávové předplatné - únor 2023

Kávové předplatné - únor 2023

Kávu pro Vás vybral Jarda Tuček, během své podzimní návštěvy Brazílie. Jedná se o suchou metodou zpracované odrůdy catuaí od velkého sympaťáka Claytona Barrossy z Brazílie, který Vám posílá i představení své kávy.

Přečtěte si více