Vybrali jsme pro vás naše každoroční vánoční bestsellery. Chci je vidět

Kávové předplatné: květen 2022
4. 5. 2022

Kávové předplatné: květen 2022

Pro měsíc květen jsme pro vás vybrali kávu z kolumbijské farmy El Mirador rodiny Lopez.

Sdílejte

Nově jsme pro vás začali natáčet představení kávy také jako video.

Kolumbie El Mirador

Region: Nariño, Kolumbie
Producent: Alba a Artemio Lopez
Zpracování: Anerobní honey
Odrůda: Arabica caturra

El Mirador se nachází vysoko v horách (2100 m n.m.) nedaleko vesnice Medina Espejo v oblasti Buesaco. Paní Alba a pan Artemio Lopez se rozhodli věnovat pěstování a zpracování kávy na plný úvazek teprve před 6 lety. I když se paní Alba narodila do kávové rodiny, fluktuace cen a nejistota přinutily jejího muže hledat práci ve stavebnictví. V roce 2016 se rozhodli pro spolupráci s exportérem této kávy, společností Inconexus, a začali se kávou zabývat naplno. Na své farmě nemají zdroj vody, a tak musí čerstvě sebrané třešně dopravit na farmu svého tchána. I tento nepříjemný fakt je přinutil experimentovat s alternativními metodami zpracování kávy. Aktuálně pěstují na svých farmách odrůdy caturra, castillo, maragogype a poslední dobou velmi "trendy" růžový bourbon.

Region Nariño

je pro nás poměrně velkou neznámou. Většinou naše cesty do Kolumbie směřují do snadno dostupného regionu Huila, kde navštěvujeme místní producenty, ale Nariño je trochu jiný logistický oříšek. Nejjižněji položený region v Kolumbii sousedí s Ekvádorem a dostat se na místní farmy znamená hodiny a hodiny strávené v jeepu po strmých svazích And. V chuti jsou ale kávy z Nariña oproti ostatním kolumbijským kávám opravdu unikátní. Extrémně vysoké nadmořské výšky farem, intenzita slunečního záření a pomalé dozrávání třešní se projevuje vyšší aciditou, komplexností a sladkostí v šálku.

Anaerobní zpracování

Alba a Artemio používají plastové tanky, které naplní třešněmi a nechají fermentovat po dobu 15 hodin bez přístupu vzduchu. Následně zrnka vyloupou a nechají fermentovat dalších 35 hodin. Kávu nakonec promyjí a rozprostřou na zastíněné africké postele. Zde se suší 20 dní na požadovanou vlhkost 11-12 %. V chuti se anaerobní zpracování v kombinaci s promytou metodou projevuje výraznou sladkostí a krémovostí těla při zachování svěží acidity a čistoty šálku.

Co je kávové předplatné?

První středu v měsíci odesíláme balíček čerstvě pražené kávy přímo k vám. Pro kávové předplatné vybíráme každý měsíc ty nejzajímavější kávy, které jsme nakoupili. Často jsou to i vzácné kávy, které nakupujeme jen pro naše předplatitele a do běžného prodeje se ani nedostanou. Staňte se také členem našeho předplatného.

Ochutnejte i další kávu od tohoto producenta

Kolumbie La Cruz Espresso

Kolumbie La Cruz Espresso

Aktuálně nedostupné
Vaše cena (vč. DPH)
385 Kč
Není skladem

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

NextLevel PULSAR

NextLevel PULSAR

Dlouho očekávaný NextLevel PULSAR je konečně k dostání! Pro nás však Pulsar není žádnou novinkou. Měli jsme možnost získat prototypy Pulsaru, s kterými Kamča, naše baristka ze Šálku, soutěžila v Aténách na mistrovství světa ve filtrované kávě. Ještě před jeho oficiálním spuštěním jsme připravovali v naší kavárně Můj šálek kávy filtrovanou kávu právě touto metodou a dát jste si mohli i soutěžní kávu, jejíž recept najdete níže.

Přečtěte si více
Máme nejlepšího pražiče v Česku!

Máme nejlepšího pražiče v Česku!

Představujeme vám Josefa Holuba, našeho pražiče, který o víkendu získat titul mistra ČR v prvním Czech Roasters Championship.

Přečtěte si více