Na skok do: Bikeheart
3. 11. 2020

Na skok do: Bikeheart

V sérii krátkých medailonků vás zavedeme do našich partnerských kaváren. Začínáme v plzeňském srdci cyklistiky, které se nachází ve Štruncových sadech u řeky Radbuzy.

Sdílejte

V kavárně máte netradiční bar a stolky. Proč zrovna sklolaminát?

Sklolaminát zvolili architekti Ing. arch. Michaela Mrázová a doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D. v návaznosti na vzhled budovy, kde sídlí Bikeheart Centrum cyklistiky – ve 30. letech minulého století symbolizovala parník zaparkovaný na břehu řeky Radbuzy. Ze sklolaminátu se dodnes vyrábějí lodě, tak máme tento materiál v interiéru. Je to zřejmě první využití sklolaminátu jako základního nábytku gastroprovozu. A je bezvadný. Bar je podsvícený, takže ve tmě září jako ledová kra. Už se těšíme, až se uvnitř budeme moci setkávat s hosty (nejen cyklisty), aby se tím mohli také kochat.

Máte ranní rituál před otevřením kavárny?

Jo, dáme si kávičku a hecujeme se, kdo vytvoří hezčí latte art. 😃 Monča vede!

Dáte nám tip na cyklovýlet okolo Plzně?

To se ví! Jedna z mých nejoblíbenějších tras vede přes „Pytel“ – les mezi Božkovem a Letkovem, odkud se šlápne jen párkrát do pedálu po asfaltu, a zase se zapluje do lesa směrem na rotundu sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci. Zpátky pěkně přes Radyni do Plzně a člověk má vyčištěnou hlavu jak se patří!

Prozradíte nám recept na nějakou dobrotu z vaší kavárny?

Kámoš cyklista nedávno vymyslel super zimní drink – Yägertee. Je v tom Jägermeister a yuzu, bomba, fakt bomba. Už abychom mohli zase rozjet zimní skupinové vyjížďky a po jízdě v mrazu se trošku zahřáli tímhle lektvarem.

Co rádi děláte, když zrovna neděláte a nejezdíte na kole?

Hlavně řešíme pokračování rekonstrukce budovy, kterou chceme co nejdříve rozběhnout, aby se prostor pro návštěvníky i nabízené služby mohli rozšířit. 😊 Teď se náš tým pohromadě moc nepotkává, ale baristka Monča nás chodí navštívit se svými skvělými cukrářskými ňamkami, Anička nejspíš pracuje na své vášni – textilním designu, Michal kick-boxuje a Marťas buď někde skejtuje, nebo lítá na kole.

Odpovídala Vendy Mirošovská

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Naše káva z rukou farmáře

Naše káva z rukou farmáře

Vzpomínáte si na naše starší balení kávy, na kterých jste vídali nálepku se symbolem zrnka v ruce? Jedná se o naše interní označení “Káva z rukou farmáře”, které dáváme farmám, které jsme osobně navštívili. Na nových sáčcích se už symbol neobjevuje, ale to neznamená, že jsme s návštěvami a nákupy přímo u producentů polevili. Právě naopak!

Přečtěte si více
Káva - velký byznys s malými farmáři

Káva - velký byznys s malými farmáři

V doubleshotu jsme se při jeho vzniku zavázali, že kávu budeme nakupovat co nejpřímější cestou, aby mezi jejím pěstitelem a námi byl co nejkratší řetězec. Díky tomu farmář dostal férovou cenu za své produkty a my přesně tu kávu, kterou chceme. A jsme rádi, že na tento způsob obchodu přechází čím dál tím více pražíren. Sice se takto stále nakupují jen jednotky procent světového objemu kávy, ale každé procento je cestou ke zlepšení neférového systému, ve kterém je pěstitel laicky řečeno na spodu potravinového řetězce. Jakto?

Přečtěte si více