Etiopie Nensebo

květiny, vodní meloun, čajová růže
Etiopie Nensebo
květiny, vodní meloun, čajová růže
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Svěží a jemná káva ze zpracovatelského závodu Hallo Fuafate, který se nachází v regionu Nensebo (West Arsi). Tuto promytou kávu jsme vybrali především kvůli delikátní a velmi jemné chuti, kterou definují tóny květin, vodního melounu a čajové růže.

Tuto kávu jsme zakoupili v únoru během naší každoroční cesty do Etiopie. Jedná se o mikrolot ze zpracovatelské stanice Hallo Fuafate, která se nachází ve vesnici Worka (Nensebo woreda / region) a nese jméno po nedalekých vodopádech. Hallo Fuafate patří panu Sigaga Beyene, který začal vykupovat kávové třešně od farmářů z okolí v roce 2010 a dnes během sklizně vyprodukuje až 170 tun zelené kávy.

Čerstvě sebrané kávové třešně jsou nejprve zbaveny svrchní slupky a části dužiny pomocí lisu na kávu (tzv. pulper). Následuje 72hodinové máčení zrn ve fermentačních nádržích, kdy se zbylé cukry obalující zrnko vykvasí. Po manuálním promytí již skoro čistá zrna putují do poslední nádrže, kde stráví závěrečných 16 hodin před samotným sušením. To probíhá vždy na vyvýšených afrických postelích pokrytých jutou nebo umělou tkaninou a trvá v závislosti na počasí přibližně 10 dní. Během velmi horkých dní a také každou noc se zrna v pergamenu překryjí plastovou tkaninou, aby nedocházelo k příliš rychlému sušení nebo kondenzaci vody.

Naše káva se vyznačuje květinovou aromatikou, svěžími tóny vodního melounu a čajové růže.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaHallo Fuafate, Nensebo, West Arsi
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťkvětiny, vodní meloun, čajová růže
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot