Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Kostarika Don Cayito

rozinky, melasa, mléčná čokoláda
Kostarika Don Cayito
rozinky, melasa, mléčná čokoláda
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Nová farma rodiny Calderón, která patří mezi nejznámější kostarické producenty kávy. White honey metodou zpracovaná odrůda villalobos má v šálku tóny rozinek, melasy a mléčné čokolády. Velmi pitelná a sladká káva.

Don Cayito je nejvýše položenou farmou (2100 m n.m.) známé kostarické rodiny Calderón. Nachází se v proslulém regionu Tarrazu (mapa). Pan Ricardo Calderón zde začal pěstovat kávovníky a cukrovou třtinu již v roce 1978. Vlastní zpracovatelský závod (Los Angeles) si postavil až v roce 2009 během tzv. "micromill" revoluce. Získal tak možnost zpracovávat třešně nejen z vlastních farem, ale také od ostatních rodinných příslušníků a sousedů. V roce 2011 se proslavil vítězstvím na prestižní soutěži Cup of Excellence.

Ricardo aktuálně vlastní 15 farem společně se svými dvěma syny Diegem a Majklem a dcerami Liseth a Fernandou. Nejvýše položenou farmu Don Cayito má na starosti právě Diego. Veškeré zpracování probíhá v kolumbijských eco-loupačkách Penagos, které zbaví třešně slupky a dužiny před promytím a samotným sušením na afrických postelích nebo betonových nádvořích.

Odrůda villalobos je přírodní mutací odrůdy typica, která je hlavní větví kávovníku arabica. Tato odrůda byla přivezena do Indonésie kolem roku 1600 holandskými obchodníky. Aktuálně není ve světě příliš rozšířena a lze ji najít především na farmách v Kostarice.

Tento mikrolot má pouhých 345 kg, byl sklizen v březnu loňského roku a zpracován metodou white honey. Při tomto zpracování se loupačka nastaví tak, aby se z třešní dostalo maximální množství dužiny bez nutnosti několikadenní fermentace v nádržích (video zde, foto v galerii). V aromatice jsou výrazně cítit květy a levandule. V chuti pak převládají tóny rozinek, melasy a mléčné čokolády.

Fotky z našich každoročních návštěv rodiny Calderón najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
FarmaDon Cayito, beneficio Los Angeles
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2017
Chuťrozinky, melasa, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot