Nikaragua El Poste

žluté ovoce, meduňka, javorový sirup
Nikaragua El Poste
žluté ovoce, meduňka, javorový sirup
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr z loňské sklizně pana Guillerma Montenegra z farmy El Poste, který byl sklizený z kávovníků oblíbené odrůdy pacamara a zpracovaný promytou metodou. V chuti se můžete těšit na tóny žlutého ovoce, meduňky a javorového sirupu.

Finca El Poste se rozprostírá na hranici Nikaraguy a Hondurasu nedaleko městečka Dipilto. Letošní vybraná káva má tóny žlutého ovoce, javorového sirupu a výraznou meduňkovou chuť. Netradiční chuťový profil je výsledkem souhry velmi kvalitní odrůdy pacamara, promytého zpracování s dlouhou 40ti hodinovou fermentací a jedinečného způsobu dlouhého sušení ve stínu, který zachovává zelenou kávu perfektně čerstvou.

Farma rodiny Montenegro a její příběh ukazuje obrovskou vytrvalost a sílu. Za 20 let o farmu třikrát málem přišli – po hurikánu z ní nezbylo téměř nic, poté je o ni málem připravila finanční krize, a když ji překonali, museli všechny kávovníky vykácet kvůli roye a vysadit znovu. My si kávy jezdíme na farmu vybírat osobně od roku 2018 a jsme rádi, že rodina vytrvala s neutuchajícím nadšením a dokáže produkovat tak úžasné kávy.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaEl Poste
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťžluté ovoce, meduňka, javorový sirup
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot