Bolívie Alasitas Geisha

limitovaná edice 200 g
Bolívie Alasitas Geisha
limitovaná edice 200 g
500 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Mikrolot odrůdy geisha zpracovaný promytou metodou na farmě Alasitas v bolívijském regionu Caranavi. Tuto kávu jsme vybrali během naší návštěvy Bolívie na konci loňského roku. Výrazně ovocná a svěží káva s tóny brusinek, mučenky a vodního melounu.

Káva pochází z farmy Las Alasitas, která se nachází v nadmořské výšce 1 600 m n.m. O farmu se stará rodina Rodriguez, jejíž společnost Agricafe se v Bolívii zasazuje o návrat k pěstování výběrové kávy. Svým přístupem podporuje desítky farem a snaží se pěstitelům nabídnout alternativu k pěstování koky.

Farma Alasitas (v jazyce původních obyvatel Aimara znamená název "kup mě") je velmi mladá. Rodina Rodriguez koupila v roce 2014 cca 20 ha půdy v regionu Caranavi, aby zde vytvořila modelovou farmu a zpracovatelský závod. Na farmě se pěstují odrůdy caturra, java a geisha.

Náš lot byl zpracovaný promytou metodou. Třešně byly nejprve vyloupány, následně po dobu 24 hodin fermentovány ve fermentačních nádržích a poté sušeny v pergamenu na afrických postelích nejprve po dobu 5 dní na přímém slunci a následně v zákrytu po dobu 20 dní. Jelikož rodina Rodriguez spolupracuje s panem Flavio Boremem, asi největším expertem na zpracování kávy, který pochází z Brazílie, drží si tyto kávy nadprůměrně dlouho svůj chuťový charakter.

V chuti se výrazně projevuje odrůda geisha, jejíž sazenice pochází z Kolumbie. Typicky čajové tělo doplňují svěží tóny brusinek, mučenky a vodního melounu.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaAlasitas
OdrůdaArabica Gesha / Geisha
ZpracováníPromytá
Sklizeňříjen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťbrusinky, mučenka, vodní meloun
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot