Kupte si 2 balíčky kávy a získejte dopravu zdarma na výdejní místa v rámci ČR.

Voda je základ
16. 7. 2020

Voda je základ

A přitom často opomíjenou součástí přípravy kávy. Můžete mít sebelepší technologie, ale pokud zvolíte špatnou filtraci vody, nemusí káva chutnat dle vašich představ. A nejen že ovlivňuje chuť nápoje, ale také může ovlivnit funkci a životnost vašeho kávovaru.

Sdílejte

Jak tedy vypadá ideální voda?

Maxwell Colonna-Dashwood o této problematice napsal dokonce knihu Water for Coffee. My vám tu ve zkratce představíme hlavní parametry.

Voda by měla být bez zápachu a pachuti. Bez obsahu chloru, který může způsobit medicinální pachuť kávy. Ten se dá se odstranit pouze filtry s aktivní uhlíkovou složkou.

TDS mezi 80 a 160 ppm

Celkový počet rozpuštěných částic. Tedy všeho, čím je voda nasycena (minerály, soli, kovy...). Pokud je hodnota TDS vyšší, voda se chová jako nasycený roztok a špatně do sebe rozpouští rozpustné látky z kávového zrna.

Celková tvrdost mezi 70 a 90 mg/l

Obsah vápenatých a hořečnatých iontů ve vodě. Jejich množství ovlivňuje usazování vodního kamene v boileru kávovaru. A také mohou ovlivnit chuť nápoje, např. vysoký obsah vápníku způsobuje suchou křídovou dochuť.

Alkalita mezi 40 a 80 ppm

Kyselinová neutralizační kapacita je vlastně mírou stability pH, tedy schopnost neutralizovat kyselinu, která se do vody dostane. Vyšší alkalita = vyšší stabilita pH (mohu přidat více kyseliny, než se hodnota pH sníží)

pH okolo 7 (neutrální)

pH udává koncentraci H+ a OH- a tím nám tedy říká, jak kyselá nebo zásaditá voda je. Jiné než neutrální pH může negativně ovlivnit chuť kávy a také zvýšit náchylnost k usazování vodního kamene nebo korozi kovových částí kávovaru.

Jak si udělat rozbor?

Máte na výběr několik možností. Můžete svou vodu zaslat do jedné z laboratorních stanic nebo si koupit titrační sady a změřit si vše sami. Nejběžněji k dostání v akvaristických potřebách nebo od firmy Hanna.

Jakou filtraci vody zvolit?

Pokud znáte parametry vaší vody, můžete vyzkoušet kalkulačku, která vám poradí s vhodným typem filtru. Nejvíce se nám osvědčila kombinace cartridgového filtru v kombinaci s mechanickým předfiltrem, který odstraní případné nečistoty z potrubí, a prodlouží tak životnost samotného filtru. Ten obsahuje katexovou pryskyřici, která změkčuje vodu a karbonovou složku pro její vyčištění. Také se dá použít systém reverzní osmózy, kdy vodu zbavíte úplně všech rozpuštěných látek a poté ji pomocí bypassu smícháte s vodou z řadu v přesně daném poměru. Tuto výslednou vodu můžete ještě obohatit o minerály vhodné pro přípravu kávy (především hořčík) skrze remineralizační patronu.
Pokud vás více zajímá vliv složení vody na chuť kávy, tady je několik receptů, jak si ideální vodu vyrobit v domácím prostředí.

Líbí se vám to? Dostávejte newsletter

Czech Aeropress Championship 2022

Czech Aeropress Championship 2022

Hssss... Je Vám to povědomé? Jestli tento zvuk slýcháte každé ráno, tak Vás zveme na klání borců a borek v přípravě kávy v plastových trubkách zvaných Aeropress. Z Aeropressu se stal takový fenomén, že vzniklo dokonce samostatné mistrovství světa. To letošní se koná v prosinci v kanadském Vancouveru. Kdo se protlačí až do Kanady? 

Přečtěte si více
Kávové předplatné - září 2022

Kávové předplatné - září 2022

Jedná se o kávu, kterou jsme pro Vás vybrali během naší březnové návštěvy Panamy. Chcete se dozvědět více? Podívejte se na video nebo pokračujte ve čtení níže.

Přečtěte si více