Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Panama Finca Hartmann Maragogype

svěží, šťavnatá chuť tropického ovoce
Panama Finca Hartmann Maragogype
svěží, šťavnatá chuť tropického ovoce
400 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Unikátní odrůda maragogype zpracovaná promytou metodou v lednu 2017 na farmě Ratibora Hartmanna. Exotická chuť tropického ovoce, výrazná sladkost a kořenité tóny dělají z této kávy opravdu nevšední pití.

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2016 odrůdy kávovníku maragogype. Tato odrůda, specifická obří velikostí zrnek, patří společně s geishou mezi Ratiborovi oblíbené. Promyté zpracování kávy jí dodává sladkost a květinovou aromatiku.

Farmu rodiny Hartmann navštěvujeme každý rok. Letos se nám podařilo přesvědčit sourozence, aby přijeli do ČR a podívali se na místo odkud pochází. V městečku Leština se potkali se svými příbuznými a navíc obdrželi od místního starosty i rodokmen sahající do roku 1600.

Fotky najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Maragogype
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2017
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
ChuťTropické ovoce, květinové aroma, koření
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot