Panama Finca Hartmann Maragogype

višně v jogurtu, kořeněné víno, kakao
Panama Finca Hartmann Maragogype
višně v jogurtu, kořeněné víno, kakao
460 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Unikátní odrůda maragogype zpracovaná suchou metodou v lednu 2019 na farmě rodiny Hartmanna. Intenzivní tóny višní v jogurtu, kořeněného vína a kakaa dělají z této kávy opravdu nevšední pití.

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2019 odrůdy kávovníku maragogype. Tato odrůda, specifická obří velikostí zrnek, patří společně s geishou mezi Ratiborovi oblíbené. Suché zpracování kávy jí dodává sladkost, hutnou kořeněnou chuť a jemný "funky" nádech.

Farmu rodiny Hartmann navštěvujeme každý rok. Fotky najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Maragogype
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťvišně v jogurtu, kořeněné víno, kakao
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot