Panama Finca Hartmann Maragogype

svěží, šťavnatá chuť tropického ovoce
Panama Finca Hartmann Maragogype
svěží, šťavnatá chuť tropického ovoce
400 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Unikátní odrůda maragogype zpracovaná promytou metodou v lednu 2017 na farmě Ratibora Hartmanna. Exotická chuť tropického ovoce, výrazná sladkost a kořenité tóny dělají z této kávy opravdu nevšední pití.

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2016 odrůdy kávovníku maragogype. Tato odrůda, specifická obří velikostí zrnek, patří společně s geishou mezi Ratiborovi oblíbené. Promyté zpracování kávy jí dodává sladkost a květinovou aromatiku.

Farmu rodiny Hartmann navštěvujeme každý rok. Letos se nám podařilo přesvědčit sourozence, aby přijeli do ČR a podívali se na místo odkud pochází. V městečku Leština se potkali se svými příbuznými a navíc obdrželi od místního starosty i rodokmen sahající do roku 1600.

Fotky najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Maragogype
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2017
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
ChuťTropické ovoce, květinové aroma, koření
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot