Panama Momoto Geisha

limitovaná edice 200 g
Panama Momoto Geisha
limitovaná edice 200 g
500 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Letošní sklizeň legendární odrůdy geisha z farmy Momoto, kterou vlastní Aliss Hartmann a Luis Miranda. Tuto kávu jsme pro vás vybrali minulý měsíc přímo na farmě a letecky dovezli domů. Aromatika čajové růže a tóny tropického ovoce a cukrové vaty jsou zcela charakteristické pro odrůdu geisha zpracovanou suchou metodou.

Farmu Momoto (anglicky Motmot) vlastní Aliss, sestra Ratibora Hartmanna, společně se svým přítelem Luisem, který pochází z farmářské rodiny z Nikaraguy. Farma se nachází v oblasti Rio Sereno, nedaleko panamsko-kostarické hranice a národního parku La Amistad.

Momoto je španělský název pro čeleď ptáků momotovitých, kteří na farmě hnízdí. Aliss má na farmě rodiny Hartmann na starost finance a svou vlastní farmu si pořídila teprve před čtyřmi roky. Farma byla po dlouhá léta zanedbávaná. Allis a Luis nejprve postavili krásný nový srub pro sběrače třešní a nové africké postele se zastíněním pro pomalejší sušení. Tento rok je de facto prvním, kdy jsme měli možnost chutnat první mini sklizeň několika exotických odrůd, jako např. bourbon pointu, laurina nebo různé etiopské původní odrůdy.

Letos jsme měli možnost zakoupit opět o trochu víc kávy (jedná se již o čtvrtou sklizeň) než loni, sklizně jsou ale stále velmi malé v řádech stovek kilogramů. Veškerou kávu z farmy Momoto použijeme na kávové předplatné nebo na limitované edice. Těšit se např. můžete na divokou etiopskou odrůdu pod názvem Afribonga, kterou jsme použili na soutěži Brewers Cup v přípravě filtrované kávy.

Tato geisha byla zpracovaná suchou metodou v únoru letošního roku přímo na farmě. Jelikož víme, jak obrovský rozdíl v chuti dělá samotná čerstvost zelené kávy, rozhodli jsme se přivést 46 kg této kávy s sebou domů. Nyní tak máte možnost ochutnat panamskou geishu v maximální čerstvosti.

Fotky z našich návštěv na farmě najdete v galerii na Flickru.

Farma Momoto má také své vlastní webové stránky a Instagram.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Momoto
OdrůdaArabica Gesha / Geisha
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňúnor 2020
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčajová růže, cukrová vata, tropické ovoce
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot