Brazílie Valdir

perník, černý čaj, hnědý cukr
Brazílie Valdir
perník, černý čaj, hnědý cukr
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Káva od brazilského producenta pana Valdir Ferreiry, který vlastní farmu Sítio Joaninha v údolí Boa Vista Zani nedaleko městečka Caconde ve státě Sao Paulo. Tento mikrolot byl zpracován suchou metodou v září loňského roku.

Příběh farmy Sítio Joaninha (v češtině beruška) je podobný jako u ostatních brazilských farem ze kterých nakupujeme kávu. Farmu založili prarodiče Valdira Ferreiry, který se na ní narodil a celý život pracoval. Realita kávového trhu (nízké výkupní ceny a jejich volatilita) a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily na počátku 21. stol. rodinu Ferreira změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Valdir patřil k prvním farmářům, který se stali v roce 2009 součástí projektu Bobolink. Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Toto je vůbec první rok, kdy jsme zakoupili kávu od Valdira separátně a ne jako součást směsi Bobolink. Jeho suchým způsobem zpracovaný mikrolot odrůdy catuaí nás nadchnul svými sladkými a jemnými tóny perníku, hnědého cukru a černého čaje.

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSítio Joaninha, Boa Vista Zani Valley
OdrůdaArabica Yellow Catuai
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňzáří 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťperník, hnědý cukr, černý čaj
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot