Při koupi 2 a více balíčků kávy máte vždy DOPRAVU ZDARMA na výdejní místa v ČR

Kapsle

Proč kapsle?

Vzali jsme tři naše oblíbené kávy a dali je do kompostovatelných kapslí, aby byla cesta k výběrové kávě doma zase o něco přímější. Je to naše káva, chutná fantasticky a teď si můžete dávat šťavnaté espresso každý den doma!

Kapsle Start

Tohle espresso je sladké, chutná po karamelu, čokoládě a pražených oříšcích a zkrátka si ho užijete, nejen vypijete.
Cena od 143 Kč za balení

Kapsle Funky

Je šťavnaté, ovocné a voní a chutná po jahodách v čokoládě. A je tak trochu funky jako farmář, který ho vypěstoval.
Cena od 170 Kč za balení

Kapsle Decaf

Jemně ovocné espresso chutná po medu, kakau a vanilce a rozhodně mu kofein nechybí.
Cena od 143 Kč za balení

Naše cesta ke kapslím

Před pár lety jsme byli velmi striktními odpůrci přípravy kávy z Nespresso kapslí. Vadil nám především obrovský dopad na životní prostředí (odhad říká, ze se každou minutu ve světě použije 13000 ks kapslí), nevyhovující technologie a především nemožnost zakoupit jiné kávy než od společnosti Nespresso (kvůli patentu). Po skončení platnosti patentu se celý trh s kapslemi neuvěřitelně změnil. Pražírny výběrové kávy po celém světě začaly využívat možnosti oslovit nový trh. Vzniklo také několik nových firem, které se zaměřily na použití ekologických materiálu na výrobu kapslí. Inovace také přišly ze strany výrobců kapslových kávovarů, které dokážou z kapslí dostat mnohem víc, než doposud. Z našeho pohledu tak už nic nebránilo tomu, abychom stejné kávy, které máme v nabídce, nepoužili do kapslí a nenabídli je zákazníkům, kteří tento jednoduchý a rychlý způsob přípravy espressa doma preferují.
Naše cesta ke kapslím

Jak z kapslí dostat maximum

Ať již máte doma jakýkoliv kávovar na kapsle, vždy začněte použitím kvalitní vody na přípravu kávy. Nezáleží na metodě přípravy. V espressu je voda zastoupena z cca 90 %. U filtrované kávy pak z 98 %. Výslednou chuť tak ovlivňuje víc, než si většina lidí myslí. Důležité je použít vodu s optimálním poměrem tvrdosti, alkalinity a pH. V ideálním případě by tvrdost vody (Ca + Mg) měla být v rozmezí 50-180 ppm, pH 6,5-7,5 a alkalinita 30-75 ppm. K takovým hodnotám se při použití vody z řadu dostanete jen málokdy. Doporučujeme proto na přípravu kávy používat balenou vodu. Nejlepší zkušenosti máme s vodou Agua Bella a Dobrá Voda. Množství vody použité na přípravu espressa z jedné kapsle (5,4 g) závisí na chuťových preferencích. My doporučujeme recept 1 kapsle (5,4 g kávy) na 25 g vody. Takové espresso bude podle našich zkušeností vyvážené co do sladkosti a acidity.
Jak z kapslí dostat maximum

Z čeho jsou kapsle vyrobené

Naše kapsle jsou vyrobené ze speciálního bioplastu, který se nazývá Terrablend. Z velké části obsahují látky z obnovitelných zdrojů, jako např. lignin, který v přírodě zpevňuje rostlinné buňky a je po celulóze druhou nejčastější organickou sloučeninou na Zemi. A u nás ho využíváme na zpevnění našich kapslí. Dalšími látkami v našich kapslích je glukóza a škrob. Díky použití těchto látek jsou kapsle 100% rozložitelné a kompostovatelné (dle směrnice EU EN-13432) v průmyslových kompostárnách. V ideálním případě můžete papírový obal kapslí zrecyklovat a samotné použité kapsle vyhodit do biodpadu. Na domácím kompostu by se kapsle rozložily až po velmi dlouhé době, a proto tento způsob raději nedoporučujeme.
Z čeho jsou kapsle vyrobené

Kávovar Morning - revoluce v přípravě kapslí

Naše Kapsle padnou jako ulité do všech kávovarů systému Nespresso. Ale kdybyste chtěli jít ještě o stupínek víc a přeci jen si trochu s kávou pohrát, pak to nejlepší z kapslí dostane kávovar Morning, který umožňuje hrát si s nastavením teploty, tlaku… A my vám poradíme, jak si ho nastavujeme pro každou kávu my v doubleshotu. Více zde...
Kávovar Morning - revoluce v přípravě kapslí

Časté otázky

Lze použít kapsle do všech kávovarů?
Ano, do všech kávovarů standardu Nespresso. Pokud můžete, doporučujeme nastavit množství vody na přípravu espressa na cca 25 g. Extrakce by měla v ideálním případě trvat cca 10 vteřin.
Můžu si zakoupit kapsle ve větším balení?
Brzy ano. Aktuálně máme v nabídce pouze balení po 10 ks, ale plánujeme nabídnout i 100 a více kapslí pro firmy a kanceláře.
Kolik kávy kapsle obsahují
Každá kapsle obsahuje přesně 5,4 g namleté kávy.
Dozvím se, kdy byla káva do kapslí upražena?
Ano dozvíte. Na každém balení je šarže s datem expirace, které je přibližně rok a půl od samotného pražení. Prodáváme totiž naši kávu vždy maximálně čerstvou, ať už je zrnková nebo v kapslích. Navíc jsou samotné kapsle vybavené speciální 100% rozložitelnou membránou, která uchrání namletou kávu čerstvou po dobu několika měsíců. Pokud vás zajímají detaily, tak propustnost této membrány není vyšší než 0.0004 cm3/kapsle/den, při tlaku 0,21 bar, teplotě 23°C a relativní vlhkosti 50%. Prostě naše kapsle chutnají vždy čerstvě!