Guatemala Jolimex Espresso

nugát, křížaly, vanilka
Guatemala Jolimex Espresso
nugát, křížaly, vanilka
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot odrůdy bourbon od tří producentů z oblasti Jolimex nedaleko městečka San Pedro Necta v proslulém regionu Huehuetenango. V chuti se můžete těšit na tóny nugátu, křížal a vanilky. Tuto kávu pražíme primárně na přípravu espressa.

Tato směs odrůdy bourbon pochází od tří producentů (Gregorio Pérez Sales, Oscar Ruiz Pérez a Romeo Godínez), jejichž farmy se nachází v oblasti Jolimex, nedaleko městečka San Pedro Necta. Huehuetenango byl donedávna poměrně těžce dostupný region na hranicích s mexickým Chiapasem. Z Antiguy trvala cesta autem do hlavního města regionu i 10 hodin. Následně pak na farmy kolem San Pedro Necta další 3 hodiny. Minulý rok ale naštěstí začal opět lítat pravidelný spoj, kterému se v kávové komunitě neřekne jinak než "Coffee Buyers Express".

Tento mikrolot byl zpracovaný tradiční promytou metodou s 8hodinovou fermentací v betonových nádržích a následným sušením po dobu 8-12 dnů. Pro svou krémovou texturu a sladkost jsme se rozhodli Jolimex pražit výhradně na přípravu jednodruhového espressa.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 94 °C
  • Výsledná váha nápoje: 18 g (single), 36 g (double)
  • Délka extrakce: 28-30 vteřin

Podrobné informace
ZeměGuatemala
FarmaJolimex, Huehuetenango
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníPromytá
Sklizeňkvěten 2019
PřípravaEspresso
Chuťnugát, křížaly, vanilka
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot