Vánoční kávový set - Finca Šumava

Dvě odlišné metody zpracování kávy (2 x 200 g)
Vánoční kávový set - Finca Šumava
Dvě odlišné metody zpracování kávy (2 x 200 g)
600 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 2 x 200 g
/
Není skladem

Každý rok se snažíme k Vánocům nabídnout něco mimořádného. Letos jsme vybrali kávu zpracovanou dvěma netradičními a inovativními metodami na česko-kostarické farmě Šumava. Náš dárkový set vám ukáže, jaký způsobem rozdílné zpracování třešní ovlivňuje výslednou chuť kávy v šálku.

Finca Šumava je ambiciózní projekt, který vzešel ze spolupráce českého investora a známého kostarického exportéra výběrové kávy pana Francisca Meny. Šumava, celým jménem Finca Šumava de Lourdes, se nachází v regionu Lourdes de Naranjo, asi hodinu jízdy autem od hlavního města San José (mapa). Idea celého projektu stojí na výjimečném terroiru, pevném ekonomickém zázemí a především na obrovském know-how, které Francisco získal během posledních deseti let spoluprací se stovkami malých farmářů po celé Kostarice.

Vliv zpracování třešní na chuť

Náš vánoční set se skládá ze dvou 200 g vzorků odrůdy caturra, která byla zpracovaná v březnu letošního roku dvěma rozdílnými způsoby:

Black honey

Tato varianta metody honey je založená na použití přístroje, kterému familiérně říkáme "džusovačka". Tento přístroj má několik možností nastavení (viz. video). Při zpracování třešní metodou black honey se přístroj nastaví tak, aby se na povrchu zrnek ponechalo maximální množství dužiny, která následně při sušení černá (viz. foto v galerii). Ve výsledku je tento způsob velmi blízký suchému způsobu zpracování, kdy se třešně suší vcelku bez vyloupání. Black honey má v chuti velmi hutné tělo a vysokou ovocitou sladkost.

Anaerobní fermentace

Metoda mléčného kvašení v uzavřených plastových tancích (viz. foto v galerii) bez přístupu vzduchu je hitem posledních let u progresivních producentů po celém světě. Kávové třešně se i s dužinou nechávají kvasit po dobu 72 hodin bez přístupu vzduchu. Během fermentace se několikrát promyjí čistou vodou a následně se suší na afrických postelích. V chuti je tímto způsobem zpracovaná káva velmi čistá a jemná. Má tóny po sladkém tropickém ovoci, hnědém cukru a černém čaji.

Kávy vyniknou především při přípravě filtrované kávy, ale budou chutnat skvěle i na espressu. Určitě potěší každého nadšence, kterého baví objevovat nové chutě.

Dárkové balení obsahuje 2 sáčky po 200 g.

Vánoční dárkový set nabízíme pouze do vyprodání zásob.

Podrobné informace
ZeměNe
FarmaŠumava de Lourdes
OdrůdaNe
ZpracováníBlack Honey a Anaerobní fermentace
Sklizeňbřezen 2017
CertifikaceNe
PřípravaNe
Chuťhutné tělo, zralé ovoce, hnědý cukr, černý čaj
Balení2 x 200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot